Bu günlerde protein ilanları yüksek midir?

Matt Weik tarafından

Bugünlerde ürünlerin reklamının biraz kontrolden çıkmaya başlaması sürpriz olmamalı. Markalar, etiketlerin yanı sıra reklam malzemeleri üzerinde oldukça tuhaf çağrılar yapıyor ve ek proteinli ürünlerin etiket iddiaları gibi protein bakımından yüksek olduğuna inanmak için naifin emilmesini tetikliyor. Ancak o kadar hızlı değil. Birçok ürün için, onlara protein eklediler, ancak yüceltilmiş sağlıksız bir ürün. Faturada bulunan çok sayıda protein çubuğu mevcuttur. Bu sadece yüceltilmiş bir şeker çubuğu.

Bakın, bir bok, protein olarak yüksek telefon çağırmak için ona çikolata eklerseniz veya protein ekleseniz de bir boktır. Kafamda bu konuda sıkışan çok şey var, bu konuda ideal atlamamız gerekiyor.

Protein açısından yüksek olduğu için, bunun mükemmel bir seçim olduğunu göstermiyor
Protein kurabiyeleri, protein kekleri, protein çubukları, protein çörekleri, protein dondurması, protein patlamış mısır… liste olduğu kadar devam eder. Birçoğu bu ürünleri pratik gıdalar olarak görüyor. Bana göre, bu bir tür bir esneme. açıklamama izin ver.

Bugün piyasadaki birkaç ürüne bakarsanız, sigortanın protein bakımından yüksek olduğunu iddia ediyorsanız, malzemelere daha derin bir dalış yapmanız gerekir. Gerçekten de, ürün protein bakımından yüksek olabilir (veya en azından bir miktar alacağım etiket dökümüne dayanarak), diğer tüm makrolar astronomik olabilir.

Örnek olarak, yeni Allmax beslenme hexapro protein patlamış mısırını kullanalım (onları seçmek istemiyorum, ancak ürünleri açıkladığım şeyin en iyi örneğidir). Bir sürü ambalaja bakacak, ilave protein ile patlamış mısır olduğunu anlayacak, saçmalığı ağzının yanından silecek ve “Kapa çeneni ve paramı al!” Diye bağıracak. Bunu yapmak için her ideale sahip oldukları gibi – heck, ambalaja göre patlamış mısır lezzetli görünüyor. Ancak onu tersine çevirdiğinizde ve etikete baktığınızda, bence, tekerleklerin sonbahar kapalı olduğu yerdir.

Yeni başlayanlar için, bir torba patlamış mısır tuttuğunuzda, hepimiz porsiyon boyutuna bakmayacağını çok iyi anlıyoruz. Allmax patlamış mısır durumunda, konteyner başına dört porsiyon. Biraz kıkırdarken bana neden. Bu çanta bir oturuşta yıkılacak – hadi gerçek olalım. Ancak hey, kendini kontrol etmeniz varsa, çantayı açtıktan sonra bırakabilirseniz sizin için harika.

Bu yüksek protein patlamış mısırın her porsiyonu 250 kalori, 12g yağ, 29g karbonhidrat, 15g şeker ve 10G proteindir. Herkes için matematiği yapalım ve tüm torbayı tüketmek size 1.000 kalori, 48g yağ, 116g karbonhidrat, 60g şeker ve 40g protein sağlayacak. Şimdi, tüketicilere “sağlıklı” bir atıştırmalık tedarik etmeye çalıştıkları için Allmax’ı seçmek istemiyorum. Sorun şu ki değil. 40g proteinli ambalajı ararken telefonla telefonla, büyük olasılıkla günlük önerilen kalorilerinizin yarısını sadece 40g almak için tüm torbayı tüketmekten tüketeceğiniz gerçeğini çağırmaz. Protein, ambalajın önünde gösteriyorlar.

40g protein yanı sıra 1.000 kalori vermenin yanı sıra bir metrik ton şeker, karbonhidrat ve yağlar tam olarak benim büyük bir zaman kavramım değil. 40g protein ve biraz patlamış mısır istersem, bana 40g protein ve sıfır karbonhidrat ve şekerlerle 300 kalorinin altında olan bir protein sarsıntısı içiyorum. O zamanın yanı sıra, Orville Redenbacher’in sinema filmi sinema salonu tereyağı patlamış mısır (tereyağlı iyilikle dolu büyük sağlıksız şeyler) tek servisli bir çantası yapacağım ve her şeyi 200 kalori, 12g yağ, 23G karbonhidrat için yiyeceğim , 0g şeker ve 3G proteini. Bunu nereye tercih ettiğimi gördün mü? Birisi sizin için sağlıklı veya daha sağlıklı olduğunu ilan ettiği için bunun olduğunu göstermez.

40g protein alma ve kendi patlamış mısırımı yapma yöntemimle, yaklaşık 500 kalori, 36g yağ, 93g karbonhidrat ve 60g şeker tasarrufu sağladım. Şimdi söyle bana, hangi seçimi tercih edersiniz? Her gün, bütün gün patlamış mısırın yanı sıra sarsıntıyı da tercih ediyorum. yanı sıra daha uygun fiyatlı!

Bu çağrılar harika bir şey mi?
Kısa yanıt hayır, çünkü etikette bunun sizin için ve sağlıklı yaşam tarzınız için mükemmel bir seçim olduğunu göstermiyor. Ölçekli yemek yemek iyi mi? Kesinlikle. Ancak dondurma, tereyağı patlamış mısır, çörek gibi şeyler de öyle. Yukarıdaki örnekteki Allmax patlamış mısır, birisine rutin olarak yemesini söyleyeceğim bir şey değil. Makrolar tamamen çırpınıyor. Protein bakımından yüksek, sadece protein bakımından yüksek olduğunu gösterir. Eklenen protein ile gösterdiğine inanmayın, profili sizin için daha sağlıklı bir seçim haline getirir. Bu mutlaka durum değil, bizim gibiEşitlik, kandırılmadığımızdan emin olmak için.

Bir etikette “protein bakımından yüksek” olarak adlandırmak için satın almak için, ürünün geleneksel olarak tüketilen (RACC’ler) öneri tutarı başına önerilen günlük değerden (DV)% 20 veya daha fazlasını oluşturması gerekir. Özetle, protein için günlük değer 50g’ye çıkıyor, bu da bir ürünün, protein olarak yüksek çağrılabilmesi için 10g’den fazla proteinin satın alınmasını gerektireceğini gösterecek.

Protein çağrılarını kendi yararlarına kullanan markalar ve bir anlamda sistemi çalışmasına rağmen onlar için harika olan markalar var. Yine, bir çikolatalı bok, 10+ gram protein ile tonlu olsanız bile ve etiketin önüne “yüksek protein” koysanız bile hala çikolatalı bir boktur. Protein malzemeleri bunu yapmak için yeterli olmadığında, web siteleri aracılığıyla protein bakımından yüksek olduklarını beyan eden bazı markalar bile var.

Sonunda bundan ne keşfedebiliriz? Basit. Etiketleri tam olarak nasıl kontrol edeceğinizi keşfedin. Ambalaj, tüm hisleri vuran bazı çağrıları olduğu kadar iyi olduğu için sizin için mükemmel bir seçim olduğunu göstermez. 40g protein harika. 1000 kalori ile 40g protein yanı sıra bir tekne yükü, karbonhidrat ve şeker? Sana teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *