Tatillerde baş ağrısı almanın 6 nedeni

“Yılın en harika zamanı” olması gerekse de, tatiller bize çok fazla bagaj getirebilir, özellikle de stres söz konusu olduğunda uzun bir yapılacaklar listesi aracılığıyla. Ve birçoğumuzun muhtemelen bu yıl baş ağrısı yaşadığını söylemek güvenli olsa da, tek başına tatil sezonu kafa ağrısı getirebilir. Tatiller sırasında kafanızın neden acı çekebileceğini ve nasıl rahatlamayacağınızı keşfedin.

Streslisin. Ülkemizin zihinsel sağlığı hakkında bir numara yapan ezici bir yıl oldu. Stresli olmak gerginlik baş ağrılarına ve migrenlere neden olabilir. “Birisi stresli olduğunda, omuzlarını yükseltme, kaşlarını karartma ve dişlerini sıkma eğilimindedirler” diyor MD, MA, MA, Diş Nöroloji Enstitüsü’nde baş ağrısı, nörogörüntüleme, pediatrik nöroloji, sarsıntı/kafa travması konusunda uzman Batı New York’ta. “Bu, bu bölgelerde mikrojen baş ağrılarının yanı sıra gerginliğe yol açabilecek kas spazmlarına neden olabilir. Bu özellikle birisinin temporomandibular eklem disfonksiyonu (TMJ) öyküsü olup olmadığı ile ilgilidir. Kas spazmı onlar için çok daha kötü olabilir. ”

Dr. McVige, bu ağrıyı en aza indirmek ve kasların sıkılmasını önlemek için dişlerinizde bir üzüm tutuyormuş gibi davranıyor. Dudaklarınızı kapatmak, ancak aralarında bir şey varmış gibi dişlerinizi birbirinden ayırmak, çenenin geçici olarak rahatlamasına neden olabilir. Bunu 20 sayım için yapın ve sonra rahatlayın. Arka arkaya 2-3 kez tekrarlamaya çalışın ve ardından bu seriyi günde 2-3 kez yapın. Dişlerinizi sıkıştırmamayı veya öğütmemeyi düşünmeyi öğreneceksiniz.

Boyun ve çenenin omurgayı omurga ile konumlandırması için omuzları geri yuvarlayarak üst sırt ve omuz ağrısını azaltın. Dr. McVige, ileriye dönük duruşa dikkat edin, özellikle de bilgisayarda uzun süre oturuyorsanız.

Başını bir tarafa çevirerek karşı kol uzanmış ve o eli esnemek boynunu uzatmaya yardımcı olabilir. İçeri girip çıkarken derin nefesler alırken 10’a sayın. Mola almak ve etrafta dolaşmak, ağrıya yol açabilecek gerilimi azaltmaya yardımcı olabilir. Fitbit’inizle birlikte hareket etmek için bildirimler ayarlayın.

Susuz kaldınız. Sıcak ve susamış hissetmediğiniz için daha serin aylarda yeterince su içmeyebilirsiniz veya yakındaki Zaps nemini patlatan bir ısıtıcı veya yıl sonu son tarihleri ve görevlerinde çalışırken su içmeyi unutuyorsunuz. Dr. McVige, yetişkinlerin günde sekiz, 8 onsluk su içmesi gerektiğini söylüyor.

Bir kişi evlerinde çok susuz hissediyorsa, nem eklemeye yardımcı olmak için her zaman bir nemlendirici kullanabilirler. “Ayrıca, uyurken ısının kranklanmadığından emin olun, çünkü bu dehidrasyona yol açabilir. Gün boyunca içme suyu, uyurken sizi nemlendirmenize yardımcı olacaktır. ”

Baş ağrısını tetikleyen yiyecekler yiyorsunuz. Tatil toplantılarında bulacağınız en popüler yiyeceklerden bazıları, yaşlı peynirler, füme etler, yapay tatlandırıcılar ve çikolata gibi kafa ağrısına yol açabilir. “Bazı gıdalar MSG, BPA (konserve ürünlerde bulunur), nitratlar, kırmızı boyalar, MSG içeren dondurulmuş gıdalar, işlenmiş peynirler ve diyet gıdaları gibi baş ağrılarını tetikleyebilir” diyor Dr. McVige.

Tetikleyiciler çok bireyseldir. Ayrıca, herkes aynı yiyecekler tarafından tetiklenmez. Ve bu gıdalar herkeste baş ağrısına neden olmasa da, migrenli kişilerin etkileri fark etme olasılığı daha yüksek olabilir. McVige, “Baş ağrısı günlüğü ve yiyecek günlüğü tutmak, artan baş ağrılarına neden olan şeyleri anlamanıza yardımcı olabilir” diyor. “Uygulamamda gördüğüm en büyük tetikleyiciler MSG, Bouillon küpleri, salata sosları, sahte peynirler ve MSG ile lezzet paketleri. Öğle yemeği etlerinde, sosisli sandviçlerde, füme etlerde ve arıtılmış etlerde bulunan nitratlar da baş ağrılarını tetikleyebilir. ” İşlenmemiş ve organik olan yiyeceklerle temiz bir diyet yemenin baş ağrısı sonuçlarını gerçekten iyileştirebileceğini söylüyor.

Yemekleri atlamanın, özellikle kahvaltıyı atlıyorlarsa, bazı insanlar için baş ağrılarını tetikleyebileceğini unutmayın. Baş ağrılarını uzak tutmak için gün boyunca düzenli, dengeli yemekler yiyin.

Daha fazla alkol içiyorsun. Kutlamalar ve imbibing tatillerde el ele gider, burada yargı yok! Ancak, bir Noel filmi Sesh’ten sonra hafta boyunca birkaç kokteyliniz daha yaşıyorsanız veya kendinizi boş bir şişe şarapla buluyorsanız, araştırmaya göre daha fazla baş ağrısı veya migren yaşıyor olabilirsiniz.

Bazı alkollerin tatlı kırmızı şaraplar, diğer tatlı içecekler ve bazı biralar gibi migrenleri provoke etme olasılığından şüpheleniliyor. McVige, “Birisi emilirse ılımlı tüketim anahtar” diyor. “Bir kural, dehidrasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için her alkollü içecek için herhangi bir alkol ve bardak su içmeden önce 8 onsluk bir bardak suya sahip olduğunuzdan emin olmaktır.”

Birisi alkol içtikten sonra susuz hissediyorsa, elektrolit içeren özelliklere sahip içecekler almak su ile çok değerli olabilir, diyor Dr. McVige. Yakın tarihli bir araştırma, katılımcınınÇinko ve nikotinik asit alan (B3 formu) ertesi gün akşamdan kalma şiddetini azalttı. “Yatmadan önce bir NSAID almak da baş ağrısını önlemede değerli olabilir.”

Uyumuyorsun. Bunu geç sarma hediyeleri kalmasını yorgun gözlerle okuyorsanız ve vurma baş ağrınız varsa, uyku bozukluklarının kafa ağrısına katkıda bulunabileceğini biliyorsunuz. Birçok nedenden dolayı zayıf uyku meydana gelebilir ve yatmadan önce rüzgarın zaman almadığınız stresli bir gün muhtemelen listenin üstünde. “Çoğu zaman insanlar endişeli oldukları için uyumakta zorluk çekiyorlar” diyor Dr. McVige. “Uykudan önce vücudu ve düşünceleri sakinleştirmek önemlidir. Endişeli hissederken uyuyorsanız, kaslarınız spassed ve gergin. ”

Fitbit’inizdeki Relax özelliğini kullanmayı deneyin veya uygulamadan bir farkındalık oturumu başlatın. Kokulu yağları koklamak, yatmadan önce rahatlamanıza ve daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir, ancak migrenlerden muzdarip insanlar, lavanta gibi çiçekli hayati yağlarla çok zor zamanlar geçiriyor, diyor Dr. McVige. Nane veya narenciye kokusu bu demografi için daha iyi olma eğilimindedir.

Kafein çekiyorsun. İster daha fazla kafein içiyor olun, çünkü özel tatil içecekleri için enayi olursanız ya da uyudunuz ve daha sonra bir gece önce bu kutlamadan sonra büyük bir fincan kahve içtiniz, bu ilaç kafa ağrısı yaşamanızın bir parçası olabilir tatillerde. Kafein kendi içinde başınızın neden acı çektiğinin arkasındaki doğrudan suçlu değildir – aslında, baş ağrısına yardımcı olabilecek kan damarlarında kan akışını daraltmaya ve kısıtlamaya yardımcı olur – ancak Cuppa Joe’nun etrafındaki koşullar kafa ağrısına neden olabilir.

Genellikle dehidrasyon sorunun bir parçasıdır. “İyi bir kural, susuz etkilere karşı koymak için herhangi bir kafeinli içecekten önce 8 onsluk bir bardak su içmektir” diyor Dr. McVige. “Kafeinli içecekler, yapay tatlandırıcılarla yapılırsa veya genel olarak tatlı ise baş ağrılarını da indükleyebilir.”

Hafta sonu ZZZ’yi yakalamaya karar verdiyseniz ve uyuduysanız, alıştığınızdan birkaç saat sonra kafeinli bir içeceğe sahip olsaydınız, kafein çekilmesinden baş ağrısına neden olabilir.

Bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Diana Kelly

Diana Kelly, 15 yılı aşkın bir süredir ödüllü dergiler ve web siteleri için yazmış bir serbest yazardır. Çalışmaları, diğerlerinin yanı sıra gerçek basit, önleme, okuyucunun özeti, erkek zindeliği ve kas ve zindeliğinde ortaya çıktı. NYC’de yaşayan bir Philadelphia yerlisi olan Diana, adımlarını izlemek, zorluklara katılmak ve her haftanın ilerlemesine bakmak için fitbitini kullanmayı seviyor. Adımlarının çoğu, uzun yürüyüşleri seven ve sincaplar yollarını geçtiğinde Diana’nın kalp atış hızını yükselten yeni bir kabul edilen köpek Jackson ile ilişkilendirilebilir. Diana hakkında daha fazla bilgiyi Dianakelly.com adresinden öğrenin veya Twitter’da @Dianakelly’de takip edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *