8 Fitbit Trackers ile harika bir gece uykusu

için ipuçları, sağlığınızın 7/24 fotoğrafı için uyku istatistiklerinizi izleme yeteneğine sahipsiniz. Ancak uykunuzu izledikten ve uyku verilerinizi görselleştirdikten sonra, bununla ne yapıyorsunuz?

Huzursuz olduğunuzu veya gece boyunca yaygın olarak uyandığınızı keşfediyorsanız veya sadece uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız, uykunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz çok şey var. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için birkaç hafta ayırın ve yaşam tarzı değişikliklerinizin daha fazla zzz ekleyip eklemediğini görmek için her gece uykunuzu izleyin.

1. Işıkları sadece birincil aydınlatmanız değil, güç lambaları veya dijital saatlere sahip tüm elektronikler mümkün olduğunca karartılmalı veya güçlendirilmelidir. Yatak odanızdaki ışığı engelleyemiyorsanız, uyku maskesi giymeyi düşünün.

2. TV izlerken veya akıllı telefonunuza veya tabletinize göz atmanın, zihninizi ve vücudunuzu tam olarak birlikte tutabileceğiniz. Yatmadan hemen önce belirli aletlerden kaçınmak, sonbaharda daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir.

3. Makul bir zamanda yatağa gidin, tercih ettiğiniz yatmadan ulaşana kadar her gece biraz erken yatağa hazırlanmaya başlayın. Ancak bununla temkinli olun. Yapmak istediğiniz son şey, vücudunuz sonbaharda uykuya dalmaya hazır olmadığı için yatak fırlatmanın yanı sıra dönüyor. Silahı bir saatte atlamak yerine, doğru hissedene kadar 10 ila 15 dakikalık aralıklarla parçalayın. Ancak daha da önemlisi…

4. Her gece aynı saatte yatacak bir uyku programı ayarlayın Sonbaharda daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir. Vücudunuzun düzenliliğini istemek ve sirkadiyen saatinizi artırmak yüksek kaliteli uykuyu desteklemek için son derece önemlidir. Vücudunuz ayarlandıkça, yeterli uyku aldığınız sürece, her sabah ideal zamanda doğal olarak uyanmalısınız. Farklı zamanlarda yatağa gitmeyi denemek için zamanınız varsa, daha da iyi! Sizin için en iyi çalışan zamanı keşfedebilirsiniz. Fitbit cihazınıza alarmlar ayarlayın. Yatma vakti ve uyku günlüklerinize göre hesaplanan uyandırma hatırlatıcıları, daha tutarlı bir uyku döngüsü gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

5. Serin tutun Çalışmaları, sıcaklık daha serin olduğunda sonbaharda uykuya dalmanın daha kolay olduğunu gösterir. Çok sıcak veya soğuksa, daha zor olabilir.

6. Kafein ve Alkolü Kabut Kafein alımını sadece sabahlarla sınırlandırmayı deneyin. Kafein uykunuzu içtikten sonra saatlerce etkileyebilir! Çalışmalar, yatmadan önce alkol içmenin sonbaharda daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabileceğini göstermiştir, ancak aynı şekilde gece boyunca daha fazla dönmenize veya uyanmanıza neden olur, genel uyku kalitenizi düşürür.

7. Günlük adım hedefiniz de daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Gün boyunca egzersiz yapmak için çaba sarf etmeyi deneyin ve uyku yüksek kaliteniz de gelişmelidir.

8. Olumlu bir öğrenme, nasıl bozulacağını ve olumlu bir görünüme sahip olmanın yanı sıra, genel sağlığınızı ve zindeliğinizi ve uykunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Günün sonunda gevşemek için basit yöntemleri keşfedin – doğada bir yürüyüş, rahatlamalı bir nefes seansı – böylece uykuya basitlik ve mükemmel bir gece uykusu alabilirsiniz.

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviye almadan veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuzla denetleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *