MMA’nın “birleşik” politikaları ne kadar bozulur?

Kısacası, çok.

Birçok hayran, MMA’nın bir düzenleme patchwork olduğunu anlıyor. Burada bazı politikalar, orada farklı politikalar. Bunlar, belirtiye, kabile yargı yetkisine, kabile yargı yetkisine, eyalete ve şehre bir yargı bölgesinde değişebilir.

Boks komisyonları ve savaşçı sporlar (“ABC”) birliği, gevşek, öne çıkan bir şekilde, esas olarak, karma dövüş sanatları da dahil olmak üzere kontrol ettikleri sporların iyileştirilmiş yönetişimini içeren birçok komisyonun güçsüz bir organizasyonudur. Spora tutarlılık getirmek, karşılanmak için üzücü bir şekilde zorlanan bir hedeftir. Yayınlara rağmen, MMA’nın ‘birleşik’ politikalarına oy verilmesine rağmen, tüm komisyonlar bunları benimsemez. Bazıları onları tamamen kucaklıyor, diğerleri kısmen, diğerleri hiç de değil.

Geçtiğimiz hafta sonu, ABC’nin son yıllık seminerinden (evet, bir Cumartesi gecesinde nasıl harika zaman geçirileceğini tam olarak anlıyorum!) Kılavuz komitesinin yanı sıra MMA politikalarının bir sunumundan görüntülerden keyif alıyordum. Mevcut ayrım kesin olarak vurgulandı. Komite, yönlendirme üyelerini çok daha tutarlı bir düzenlemeye teşebbüs etti. Her zaman fark için yer vardır, ancak işlevsiz şeylerin tam olarak ne kadar olduğunu vurgulamak için çok daha fazla şey ifade edilmesi gerektiği, Politika Komitesi seminere hazırlık için mevcut politikaları keşfetmeye çalıştığında “cevap vermediğinde” İletişimde birkaç girişim “. Yani sadece ‘Önerdiğiniz politika değişikliklerini sevmiyoruz ve işte neden‘ Ancak ‘Size kurallarımızı bile anlatmayacağız ‘. Sporda Black Mark.

Peki MMA’nın mevcut politikaları tam olarak ne kadar ayrık? Politikalar Komitesi aşağıdaki çizelgeyi yayınladı. Bunun yayınlandığını göz önünde bulundurarak (hepsi çok daha fazla tutarlılık yönünde değil) bazı değişiklikler yapıldığının yanı sıra bu verilerin mevcut olmadığını lütfen unutmayın. Yine de kaldırılan şey, şu anda birleşik politikalar bir şeydir, ancak çok sayıda ABC üyesi arasındaki kısımla birlikte, sporda yakında herhangi bir süre tekdüze olmayacaktır.

Mevcut ABC üyeleri arasında neden kıymık olduğuna dair bir fikirim var. Bazı nedenler bazı eleştiriler gibi diğerlerinden çok daha geçerlidir. Bununla birlikte, pis çamaşır yıkamak bit değerdir. Sadece motive edilebilecek ve gerçekten umduğu şey, düzenleyicilerin denetledikleri tehlikeli sporların bütünlüğünü geliştiren var olan nedenlerini akılda tutmalarıdır. Farklılıkların üstesinden gelinmesi gerekir, bunu yapmak için uzun ve zor bir süreç olsa bile, sporu aynı sayfada yargı hatlarında almak.

İlan

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Calgary’nin MMA’nın Birleşik Politikalarını Derlemesi Diğerleri için harika bir tema, 24 Haziran 2018
BC, ABC’nin Amatör MMAAUGUST 3, 2013 İÇİN POLİTİKALARI KABUL EDİYOR “Amateur MMA Yasası”
Colorado ile ilgili bir şampiyona (ve topraklanmış rakiplere dizler)? 22 Temmuz 2021 5 Yorum ile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *