Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsü, Seri Beyin Hasarının

Tıbbi Belirsizliğinden kaynaklanan CTE’yi kabul eder. Bu vakıf üzerine kötü kararlardan oluşan bir dağ inşa edilebilir.

Bugün, temas ve savaş sporları dünyası için bu üssü kaldırarak büyük bir adım atıldı.

Bu yılın başlarında, Nöroloji sınırlarında CTE ve Bradford Hill kriterlerini uygulayan seri beyin yaralanmaları arasında nedensel bir bağlantı olduğunu belirten önemli bir makale yayınlandı. Bugün, bu tabana dayanarak, Sarsıntı Eski Vakfı, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün bu nedensel bağlantıyı da kabul ettiğini belirtiyor.

Sarsıntı Legacy Vakfı’nın basın açıklaması kendisi için konuşuyor ve ben de aşağıda yeniden üretiyorum

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH), CTE’nin tekrarlayan travmatik beyin yaralanmalarından kaynaklandığı sonucuna varıyor

Sarsıntı Eski Vakfı (CLF), CLF liderliğindeki kanıtların gözden geçirilmesine dayanan Amerika’nın en iyi tıbbi araştırma ajansına başarılı bir şekilde dilekçe verdi

(Boston) – Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) bir parçası olan Ulusal Enstitü Nörolojik Bozukluklar ve İnme (NINDS), ilk kez, beyin hastalığı kronik travmatik ensefalopatinin (CTE) neden olduğu resmi olarak kabul edilmektedir. tekrarlayan travmatik beyin yaralanmaları ile. Ülkenin en iyi tıbbi araştırma ajansı, sarsıntı Legacy Vakfı’nın (CLF), dünyanın en iyi uzmanlarının CTE ve ilgili alanlardaki en iyi uzmanlarının 41’i tarafından detaylandırılmış mevcut kanıtları gözden geçirmeye çağırdığı bir mektup gönderdikten sonra nedensellik hakkındaki resmi açıklamasını güncellemeyi kabul etti. 2022 makalesinde Bradford Hill, Nörolojide Frontiers’da yayınlanan tekrarlayan kafa etkileri ve CTE’ye neden olmaya yönelik kriterleri uyguluyor. 5 Ekim’de, travmatik beyin hasarı program direktörü Dr. Nsini UMOH, Ninds’in CTE nedenselliği ile ilgili resmi açıklamasının şu anda güncellendiğini söyledi: “CTE, postmortem beyinlerinde başlangıçta tanımlanan gecikmeli bir nörodejeneratif bozukluktur ve araştırmalara. -Date, kısmen tekrarlanan travmatik beyin yaralanmalarından kaynaklanıyor. ”

“Nörolojik Bozukluklar ve İnme Enstitüleri ve CTE Nedenselliği ile ilgili yeni açıklama, CTE’yi sona erdirmek için mücadelede önemli bir andır” dedi. “Kanıtları oluşturan ve bu değişikliği savunan tüm bilim adamlarına ve CTE ile önemli rolleri için ölen beyin bağışçılarının ailelerine teşekkür ediyoruz. Bu değişikliğin etkisi hayat kurtaracak. ” Duyuru, Sport Group’un (CISG) 6. Uluslararası Konsensüs Konferansı’nda, FIFA, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Dünya Rugby ve diğerleri tarafından düzenlenen bir doktor toplantısında sarsıntı konferansından sadece günler önce geliyor. CTE nedenselliği üzerinde kendi konumları. Son açıklamaları, “CTE ve sarsıntılar arasında bir neden ve sonuç ilişkisi veya temas sporlarına maruz kalma kurulmamıştır” iddia etti. Ninds, ABD Hastalık Kontrol Merkezlerine katılıyor ve CTE’nin tanınmasında tekrarlanan travmatik beyin yaralanmalarından kaynaklanıyor. ” CDC bilgi formu, tekrarlanan travmatik beyin yaralanmalarını “sarsıntılar ve başa tekrarlanan vuruşlar, subconcussive kafa etkileri olarak adlandırılır” olarak tanımlar.

NIH ve CDC’nin her biri, CTE’nin temas sporları, askeri gaziler ve istismar kurbanlarının maruz kaldığı gibi tekrarlanan travmatik beyin yaralanmalarından kaynaklandığı sonucuna varır. CISG’nin bir parçası olan birçok uluslararası profesyonel spor organizasyonu, CTE teşhisi konan eski oyuncuların ailelerinden ve CTE’nin neden olabilecek bilişsel ve davranışsal semptomlar sergileyen eski oyuncuların davalarıyla karşı karşıya. Bazı spor organizasyonları, CISG’nin CTE nedenselliği hakkındaki açıklamasına atıfta bulunarak bu davaları savundu.

Sarsıntı Legacy Vakfı Tıbbi Direktörü Dr. Robert Cantu, iyileştirilmiş sarsıntı bakımını teşvik etmek için CISG beyanının ortak yazarı olarak görev yaptı, ancak CTE ifadelerine katılmıyor. Dr. Cantu, NIH’nin CTE nedenselliği hakkındaki açıklamalarını değiştirmesine ilham veren makalede kıdemli yazar olarak görev yaptı. Paul McCrory, seri intihalin olduğu kanıtlanmış iddialar nedeniyle Mart ayında CISG Başkanı olarak istifa ettikten sonra, Dr. Cantu Amsterdam toplantısının bilimsel komitesinde eş başkanlık etmeye davet edildi.

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Neurotrauma Journal, spor ve beyin dejenerasyonundaki kafa etkilerini aşıyor 27 Ekim 2016 “Güvenlik Çalışmaları”
Kırılma – Kansas, Sportsmay 13, 2022 ile mücadele etmek için beyin sağlığı bilgisi gereksinimi getiriyor
Kongre, 8 Kasım 2017’de karma dövüş sanatlarının güvenliği hakkında anlatılacak “Güvenlik Çalışmaları”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *